Страны и города
Русский
Українська

Новини української музики

Українська мрія

влас (vlas), 20 Июля 2010, 17:24
Мрія – те, що створене уявою, витвір уяви, думка про щось бажане, приємне, або навіть нереальне, нездійсненне, фантазія одним словом. Це предмет бажань, жадань, прагнень. А якщо це Країна Мрій, тобто сторона, край, земля, місцевість, територія, держава… Така Країна зусиллями Олега Скрипки з'явилася на культурній мапі України у 2004 році. І самою назвою заявила про намір отримати нових «громадян». «Підтримка своїх і свого . Це - головне. На цьому базується будь-яка гуманітарна політика будь-якої держави » , - сказав Олег Скрипка в недавньому інтерв'ю газеті « День ».
Український фестивальний рух стає потроху на ноги, дорослішає. Він знаходиться на стику автентичної та модерної музики , народної культури і сучасного мистецтва , літературних традицій і новаторства. Цей рух охопив всю територію України, не набувши, при цьому, яскраво вираженого політичного підтексту, але має чітку українську орієнтацію , дотримується курсу на збереження і культивування свого , що , втім , не заважає організаторам дивитися по сторонах і помічати, що цікавого в світі відбувається.
Молодим, які виросли в роки незалежності вже складно собі уявити річний культурний ландшафт без фестивалів. Але найбільш суттєво події такого плану відбиваються на українських музикантах , народних майстрах та інших носіях етнічної (і не тільки) культури . Адже мистецтво , яке вони пропагують саме у фестивальних умовах , нарешті отримує шанс бути почутим , побаченим , а іноді навіть усвідомленим. Воно нарешті стає затребуваним. А цього в умовах « зашлакованості » національного інформаційного простору досягти майже нереально.
Сім років - таки поважний вік. За цей час деякі фести спалахнули та й потухли, інші поміняли назву, розташування (стали мандруючими) і концепцію. « Країні Мрій » вдалося залишитися вірною самій собі. Вона якщо й подорожує, як, наприклад, цього року до Львова, то це не переміщення, а розширення фестивалю, свідчення попиту на етнобуття. При тому « Країна Мрій » залишається наймасштабнішим етномузичним дійством столиці, виявилася найбільш стійкою подією з особливою формою спілкування.
Примхи погоди, фінансові труднощі, чемпіонат світу з футболу, введення плати за вхід не завадили киянам і гостям побувати на найпопулярнішому та знаковому фестивалі. Є розуміння, що культура не може жити лише на гроші меценатів. Хотілося більше державної підтримки для росту якості , підвищення конкурентоспроможністі, розвою життєвих сил цеї «примхливої дами».
Тепер гості на фестивалі відчувають себе розкутішими . Їм цікаві не тільки концерти, вони сміливіше беруть участь у майстер -класах з танців , ляльки –мотанки, гончарства , жвавіше реагують на літературні акції , активніше цікавляться книжковим ярмарком. Одним словом , почувають себе органічніше у своєму ж українському середовищі, намагаючись зрозуміти культуру нацменшин і демонструвати відкритість світові і готовність до діалогу з іншими культурами .
Танці – традиційний атрибут фестивалю. Українські і литовські, молдавські і середньовічні вони сприяли молоді в інтерактивному спілкуванні. Навіть суботня гроза, злива не стали на перешкоді непереборної жаги до руху, активності, невпинного вияву радості. Втім прогляньте фото звіти з феста і переконайтесь!
На фестивалі традиційно проводиться конкурс на кращу вишиванку. Другий рік поспіль у ньому перемагає керівник гурту Буття Оксана Бут. Цього року перемога вдвічі приємніша, бо отримана разом зі своїм чоловіком Володимиром. Цікаво, що і друге місце також дісталось сімейній парі.
Як висловився наш відомий кобзар Едуард Драч «Фестиваль «Країна Мрій » - своєрідна енциклопедія для українців. Це можливість для кожного подивитися, що було , оцінити сьогодення і зробити свої висновки».Країна Мрій, етногурт Буття, танці

 

43,71

+

-


Для того чтобы оставить комментарий вы должны войти или зарегистрироваться
Погода в Украине Достопримечательности Украины Онлайн бронирование гостиниц
Услуги для гостиниц Рекламодателю Вебмастеру Вход для гостиниц Map
Копирование материалов с данного сайта допускается только с письменного разрешения редакции
© 2022 nezabarom.ua
Все права защищены